Deklaracja dostępności

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności dotyczy strony internetowej konferencji COMET 2025.

Data publikacji strony internetowej: 2024-04-22
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-04-26

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

• W kodzie HTML strony występują znaczniki służące prezentacji.
  • Witryna zawiera stronę, której język w kodzie HTML jest błędnie zdefiniowany.
  • Witryna zawiera części, których język w kodzie HTML jest błędnie zdefiniowany.
  • Walidacja wykazała błędy i nieużywane elementy w kodzie HTML strony.

• Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 2024-04-26
    Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-04-27

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Zuzanna Jechna.
    E-mail: zuzanna.jechna@amu.edu.pl

Każdy ma prawo:
    • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
    • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
    • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
    Żądanie musi zawierać:
    • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
    • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
    • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Organ nadzorujący: Prorektor właściwy ds. cyfryzacji prof. dr hab. Michał Banaszak
    Adres: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
    ul. Wieniawskiego 1
    E-mail: mbanasz@amu.edu.pl

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Collegium Heliodori Święcicki (informacja ze strony Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, data dostępu: 2024-04-27)
    Adres: Grunwaldzka 6, 60-780 Poznań
    Kierowniczka budynku: mgr Anna Kołodziejczak, annan@amu.edu.pl, tel. kom. 519 340 584

Opis: W pobliżu wejścia do obiektu od ul. Grunwaldzkiej znajdują się 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami – ok. 30m od wejścia.

Wejście główne do budynku:

• posiada schody wyposażone w poręcze,
  • posiada drzwi automatycznie otwierane (z poziomu 0 obok głównego wejścia),
  • budynek posiada drugie wejście od podwórza, gdzie znajduje się 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością, umiejscowione około 20 metrów od automatycznie otwieranych drzwi do windy.

Wewnątrz budynku:

• znajduje się 8 toalet przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami na poziomach od -1 do 2 piętra,
  • znajdują się windy z komunikatem głosowym, ale bez przycisków z alfabetem Braille’a, które obsługują prawie wszystkie poziomy i części budynku.

• System informacji dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi obejmuje:

• zainstalowane w salach 024a i 024b oraz na auli pętle induktofoniczne dla osób z niepełnosprawnością słuchu,
  • tabliczki z numerem sali zapisanym w alfabecie Braille’a zainstalowane na drzwiach do sal.

• Do obiektu można wejść z psem asystującym bez żadnych ograniczeń (na podstawie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych).

Budynek nie posiada swojej strony internetowej. W obiekcie znajdują się różne biura oraz wydziały posiadające własne strony internetowe.

Dane kontaktowe portierni lub innych osób udzielających informacji/pomocy: tel. 61 829-12-30

Centrum Kongresowo-Dydaktyczne / Biblioteka Główna (informacja ze strony Uniwersytetu Medycznego, data dostępu: 2024-04-27)
    Adres: ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
    Opieka administracyjna: Dział Eksploatacji Obiektów, tel. 61 845-26-70, e-mail: pomoc.techniczna@ump.edu.pl

Opis: Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się od strony ul. Rokietnickiej, przy Centrum Biologii Medycznej, ok. 150m od wejścia głównego do budynku.

Wejście główne do budynku (od ulicy Przybyszewskiego):

• drzwi otwierane automatycznie,
  • wejście z poziomu zero.

• Wewnątrz budynku:

• znajdują się schody wyposażone w poręcze, schody centralnej klatki schodowej – oznakowane, pozostałe – nieoznakowane,
  • znajdują się windy, które obsługują wszystkie poziomy i części obiektu, z systemem komunikatów głosowych i przyciskami z alfabetem Braille’a,
  • znajdują się toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych – na każdym poziomie,
  • informacja o rozmieszczeniu pomieszczeń na parterze za pierwszymi drzwiami wejściowymi, po prawej stronie znajduje się tyfloplan. Plany są także dostępne w portierni (za drugimi automatycznymi drzwiami po lewej stronie).

• Budynek nie jest wyposażony w system informacji dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi (niewidomych, niedosłyszących).

Do obiektu można wejść z psem asystującym, ale z ograniczeniami dotyczącymi pomieszczeń laboratoryjnych i pracowni, zakres dostępu zwierząt asystujących ustalany jest indywidualnie w zależności od specyfiki prowadzonych zajęć.

Portiernia: tel. 61 854-73-74